Zdobywcy tytuły w klasyfikacji kierowców oraz wicemistrzowie w kategorii producentów Mercedes-AMG ogłosili swój powrót do cyklu Intercontinental GT Challenge w sezonie 2019. Niemieckiego producenta reprezentować będzie dziewięciu kierowców fabrycznych.

IGTC to nietypowy cykl wyścigów długodystansowych dla samochodów GT, skierowany do producentów – każda runda odbywa się na innym kontynencie, a z założenia mają w nich uczestniczyć lokalne zespoły, przy wsparciu ze strony swoich marek. Z tego względu nie jest prowadzona klasyfikacja zespołów.

Tegoroczny sezon rozpocznie się od 12-godzinnego wyścigu w Bathurst, po czym nastąpią 8-godzinny wyścig na torze Laguna Seca, całodobowa rywalizacja w Spa-Francorchamps, 10-godzinny wyścig w Suzuce oraz inauguracyjne 9-godzinne zawody w Kyalami.

Zgodnie z duchem IGTC, Mercedes-AMG będzie wspierać lokalne ekipy, m.in. poprzez udostępnienie swoich kierowców fabrycznych. We wszystkich rundach wezmą udział mistrz serii Tristan Vautier, aktualny mistrz DTM Gary Paffett, mistrz Blancpain GT Series Raffaele Marciello, a także Maximilian Götz, Maximilian Buhk, Yelmer Buurman, Maro Engel i Luca Stolz.

Poza Mercedesem-AMG, swoje plany na nadchodzący sezon IGTC ogłosiły już Audi, BMW, Porsche i Bentley.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedesa-AMG

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race