Strakka wybiera Mercedesa

Strakka wybiera Mercedesa Strakka Racing

Brytyjski zespół Strakka Racing poinformował o nawiązaniu współpracy z Mercedesem-AMG na sezon 2018 Blancpain GT Series oraz Intercontinental GT Challenge. Ekipa zrezygnuje tym samym z wystawiania samochodów marki McLaren.

Pierwszy sprawdzian dla nowej kombinacji będzie miał miejsce w lutym, podczas pierwszej rundy IGTC w australijskim Bathurst. Zespół pojawi się również podczas pozostałych pozaeuropejskich rundach cyklu – w Suzuce oraz w Laguna Seca. Inaczej niż w zeszłym roku, ekipa nie pojawi się podczas rund Blancpain GT Series Sprint Cup, skupiając się na rywalizacji długodystansowej – wliczając w to prestiżowy wyścig 24h Spa.

„Powrót Strakka Racing na światową arenę i rywalizacja na takich torach jak Bathurst czy Laguna Seca to wspaniała wiadomość” – powiedział założyciel zespołu Nick Leventis. „To, wraz z naszym powrotem do Endurance Cup, daje nam ekscytujący kalendarz na przyszły sezon, a partnerstwo z Mercedes-AMG pozwoli nam walczyć o miejsca na podium i zwycięstwa”.

Zespół nie ogłosił jeszcze swojego składu kierowców. Wiadomo jednak, że będzie się on częściowo składać z fabrycznych kierowców Mercedesa.

Źródło: blancpain-gt-series.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka