Drugi trening łupem Ferrari od Kaspersky

Drugi trening łupem Ferrari od Kaspersky Blancpain GT

James Calado był najszybszy w drugiej sesji treningowej na torze Silverstone. Minimalnie gorszy był Phillipp Eng z BMW #99 ekipy Rowe, a 23 inne załogi uzyskały czas gorszy o mniej niż sekundę od lidera.

Między innymi z tego powodu, popołudniowy trening na Silverstone można określić jako dużo szybszy od sesji pierwszej. W przeciwieństwie do niej, gdzie wynik gorszy o sekundę pozwalał zmieścić się nawet w czołowej dziesiątce, tym razem dawał on co najwyżej dwudzieste piąte miejsce w stawce. Po części dlatego, w czołówce nie znalazły się m.in. McLaren #58 od Strakka (gorszy o 1.8 sekundy), Lamborghini #19 od Grasser (strata 1.5 s.) czy Audi #2 od WRT (strata 1.6 s.) – a także Ferrari #11 od Kessel, które z czasem gorszym od lidera o niecałe 1.6 sekundy zajęło trzydziestą trzecią pozycję.

Najlepszy czas wyniósł tym razem 2:00.322 i był o niecałe 0.2 sekundy lepszy od tego z sesji pierwszej. Co więcej, do Jamesa Calado tylko 0.005 sekundy stracił Phillipp Eng, ponownie wysoko plasując BMW #99 – a Franck Perera, Daniel Juncadella oraz najszybszy w klasie Pro-Am Jules Gounon w trzech Mercedesach zmieścili się w granicy 0.2 sekundy straty do lidera. Czołową dziesiątkę zamykał tym razem czas gorszy od lidera o 0.4 sekundy, uzyskany przez Daniela Keilwitza z Ferrari #333 (przy czym o 0.001 sekundy gorszy był Steven Kane z Bentleya #7) – w niej ponownie znaleźli się kierowcy Nissanów, Ferrari #50 i Lamborghini #63.

W czołowej dziesiątce zabrakło także, najszybszego w sesji pierwszej, Aston Martina, który z wynikiem Jonathana Adama gorszym od lidera o 1.8 sekundy zajął dopiero czterdzieste drugie miejsce – a dwunaste w swojej klasie Pro-Am. W niej, za Gounonem i Keilwitzem znaleźli się Alex Fontana z Mercedesa #89 i Christopher Haase z Audi #26, którym również udało się zejść poniżej granicy 2:01 – w granicy sekundy zmieścili się także Alex Kujala z Lamborghini #77 od Barwell i Robert Renauer  z Porsche #911 od Herberth. Załoga Michała Broniszewskiego przegrała natomiast także z Rorym Butcherem z Ferrari #53, zajmując ósme miejsce w klasie.

Wyniki treningu znajdziesz TUTAJ

Filip Cygan

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka