BMW ponad konkurencją w sesji drugiej

BMW ponad konkurencją w sesji drugiej Blancpain GT

Jesse Krohn uzyskał najlepszy czas drugiej sesji treningowej na torze Brands Hatch. Kierowca BMW od Rowe Racing przebił załogi Audi i Mercedesa, nieobecne było natomiast Ferrari Michała Broniszewskiego.

Wskutek problemów w sesji pierwszej, załoga Polaka nie pojawiła się w popołudniowej sesji treningowej, ograniczając ilość załóg Pro-Am do czterech. Wśród nich, najszybszym okazał się być tym razem kierowca Mercedesa od Akka ASP, Jules Gounon, uzyskując piąty wynik w całej stawce – o nieco ponad 0.3 sekundy szybszy był Jesse Krohn, w BMW ekipy Rowe jako jedyny schodząc jak na razie poniżej granicy 1:24. Fin o 0.1 sekundy pokonał Christophera Miesa z Audi nr 1, a o kolejne 0.04 najszybszego w pierwszej sesji Driesa Vanthoora z Audi #5 – a czwarty wynik należał natomiast do ubiegłorocznego mistrza, Francka Perery z Mercedesa #84.

Co ciekawe, Gounon pokonał m.in. kolegów z załogi Akka startującej w klasie Pro, Raffaele Marciello tracąc do kolegi z zespołu 0.063 sekundy. W czołowej dziesiątce znalazły się także dwa Lamborghini ekipy Grasser oraz Audi #17 od WRT – zamknęło ją natomiast drugie BMW ekipy Rower, Christopher Haase kończąc sesję z czasem o 0.556 sekundy gorszym od lidera. Czas gorszy o sekundę zanotowała dopiero dwudziesta pierwsza załoga w stawce, drugi w klasie Pro-Am Daniel Keilwitz z Rinaldi Racing.

Wyniki treningu znajdziesz TUTAJ

Filip Cygan

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka