Załoga BMW nr 18 ekipy Vita4One zaliczyła najlepszy czas treningów podczas drugiej sesji na torze Nürburgring. Dwa kolejne miejsca należały do McLarenów francuskiego zespołu Hexis.

Czas liderów klasyfikacji generalnej był o niemal 0,7 sekundy lepszy, aniżeli rezultat czołowej załogi sesji pierwszej. Dla Michaela Bartelsa i Yelmera Buurmana ważniejsze było jednak, by przygotować się do weekendowych wyścigów – gdyż pomimo prowadzenia, kierowcy ci wciąż czują na plecach oddech konkurencji – a rywalizacja w Moskwie przypomniała im, dlaczego do zdobycia mistrzostwa nie można odpuszczać ani jednego wyścigu.

Owi główni konkurenci – załoga nr 38 od All-Inkl – tym razem jednak nie pokazała pełni możliwości, i w tabeli wyników zajęła dopiero dwunaste miejsce. Kolejny raz natomiast popisali się kierowcy McLarenów, którzy przegrali tylko z BMW – a pokonali, czwartego tym razem, Mercedesa nr 101 od Heico-Charouz. Niemal pewni mistrzowie serii FIA GT3, znów jako jedyni znaleźli się w pośród czołówki złączonej sesji…

Choć poprawiony o 0,134 sekundy, czas najlepszego w pierwszym treningu Ferrari nr 3, tym razem dał im dopiero szóste miejsce – a pokonało ich jeszcze Lamborghini nr 25 zespołu Reiter. Drugie Gallardo powracającej do walki ekipy z Niemiec zajęło miejsce ósme, przed dwoma Audi od Team WRT – a drugi pojazd FIA GT3, Ferrari ekipy Russian Bears, było trzynaste. Zaraz za nim znalazł się drugi Mercedes od Heico – a ćwierć sekundy gorszy rezultat zaliczyło lepsze z Ferrari od AF Corse, nr 150.

Kwalifikacje serii FIA GT1 zaczynają się w sobotę o godzinie 9:55