2 Seas Motorsport broni zwycięstwa w Gulf 12 Hours

Powrót wyścigu Gulf 12 Hours z Bahrajnu do Abu Zabi oraz zmiana samochodu z McLarena na Mercedesa-AMG nie zmieniła faktu, że pewne zwycięstwo odnieśli Ben Barnicoat, Martin Kodrić i Isa Al Khalifa z ekipy 2 Seas Motorsport. Pokonali najbliższych rywali z SPS Automotive Performance różnicą jednego okrążenia.

Samochód #1 przejechał prawie bezproblemowy wyścig, zaliczając jedynie jeden nieplanowany pit-stop na dwie godziny do mety. Kodrić przejął samochód od Barnicoata na godzinę przed końcem i dojechał do mety, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu.

Ekipie z Bahrajnu nie był jednak dany dublet, na który wskazywać mogły wyniki pierwszego z dwóch 6-godzinnych segmentów, po którym oba auta jako jedyne znajdowały się na okrążeniu lidera. W siostrzanym samochodzie #66 poluzowała się jednak płyta ścierna. Choć początkowo nie przeszkadzało to w szybkiej jeździe, problem w końcu pogorszył się na tyle, by wymusić kilkuminutowy postój w garażu. Casper Stevenson, Morgan Tillbrook i Ian Loggie stracili w ten sposób dwa okrążenia i miejsce na podium.

Drugą lokatę odziedziczyli Dominik Baumann, Valentin Pierburg i Christoph Lenz z zespołu SPS Automotive Performance #88, którzy triumfowali w klasie Pro-Am. Podium i drugie miejsce w klasie wywalczyli David Fumanelli, Luca Marini i Alessio Salucci z ekipy VR46. Pierwszą piątkę uzupełnili Alessandro Cozzi, Giorgio Sernagiotto, Eddie Cheever III i Tani Hanna w Ferrari #51 od AF Corse.

„Bardzo podobał mi się ten wyścig” – powiedział Barnicoat po zapewnieniu sobie zwycięstwa. „Może wyglądał dla nas łatwo, ale to było wyzwanie. Przed tym tygodniem nigdy nie prowadziłem Mercedesa, a gdy ciśnie się przez cały czas, nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Zespół spisał się znakomicie i w przerwie zmienił cieknący zacisk hamulcowy. Przerwa nie była długa, a to ryzykowna procedura. Spisali się na medal!”

W klasie GT3 Am triumfował zespół AF Corse #61, natomiast zwycięstwo w GT4 odniosła ekipa Greystone GT, wystawiająca McLarena.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league