Ubiegłoroczni zwycięzcy na pole position do Gulf 12h

Załoga 2 Seas Motorsport w składzie Martin Kodrić, Isa Al Khalifa i Ben Barnicoat, wystartuje z pole position do pierwszego z dwóch 6-godzinnych wyścigów, składających się na Gulf 12h. Trójka ubiegłorocznych zwycięzców uzyskała najlepszy średni czas podczas piątkowych kwalifikacji na torze Yas Marina.

Pierwszy rząd zajęły zespoły Mercedesa-AMG. Załoga 2 Seas Motorsport uzyskała średni czas 1:52,047, pokonując o 0,393 sekundy Kenny’ego Habula, Mikaela Greniera i Maro Engela z SPS Automotive Performance.

Po dwóch z trzech segmentów kwalifikacji, pierwszą pozycję zajmowało Ferrari #51 od AF Corse. Tani Hanna w decydującej sesji pojechał jednak dwie sekundy wolniej od swoich zmienników, Giorgio Sernagiotto i Eddiego Cheevera III, co zadecydowało o spadku na trzecią lokatę. Byli oni jednak najszybsi w klasyfikacji Pro-Am.

Najszybsze okrążenie całych kwalifikacji wykręcił inny kierowca Ferrari – David Fumanelli, który w ostatniej chwili zastąpił Valentino Rossiego w samochodzie VR46. Luca Marini i Alessio Salucci nie mogli jednak dotrzymać mu tempa i załoga $46 uplasowała się na czwartej pozycji. Piąte pole startowe będzie należeć do Ferrari #11 od Kessel Racing, za którym znalazła się druga załoga 2 Seas Motorsport.

Wyścig Gulf 12h wystartuje o godzinie 6:40 polskiego czasu. Po przejechaniu połowy dystansu zaplanowano dwugodzinną przerwę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league