Corvette zbuduje samochód GT3

Corvette dołączy do grona producentów popularnej kategorii GT3. Nowy model Chevrolet Corvette Z06 GT3.R ma być gotowy do rywalizacji w 2024 roku.

Amerykański samochód sportowy od lat uczestniczył w wyścigach długodystansowych na najwyższym poziomie. Warsztat Pratt&Miller zbudował i wystawiał pojazdy w specyfikacji GT1 i GTE, lecz nigdy GT3. Jedyna Corvette w tej kategorii to model C7, zmodyfikowany przez niezależny warsztat Callaway.

To zmieni się w związku z nadchodzącym wycofaniem kategorii GTE zarówno z IMSA SportsCar Championship jak i Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC. Aby mieć możliwość dalszego uczestnictwa w obu cyklach, Corvette zbuduje samochód GT3, oparty o najnowszy model Z06.

Wyścigowa wersja będzie korzystać z tego samego aluminiowego nadwozia co model seryjny. Z taśmy produkcyjnej zabrany będzie także 5,5-litrowy silnik V8, który zostanie jedynie dostosowany do wymagań rywalizacji na torze. Po raz pierwszy w swojej historii, Corvette będzie otwarcie oferować swoją wyścigówkę na sprzedaż zespołom klienckim.

„To ekscytujący moment dla Corvette” – powiedział dyrektor ds. motorsportu Chrevroleta Mark Stielow. „Najpierw pokazaliśmy seryjną Z06, a teraz potwierdzamy powstanie Corvette Z06 GT3.R dla zespołów klienckich. Dostępność tego modelu pozwoli klientom wystawiać do wyścigów model Corvette, który powstał na bazie doświadczeń bogatej historii Corvette Racing”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej GM

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league