Czwarta runda wyłania faworyta do tytułu mistrzowskiego

Czwarta z sześciu rund sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Poland odbyła się na znanym z wyścigów F1 Circuit de Barcelona-Catalunya. Tor, który królową sportów motorowych gości od 1991 r. rozpoczął drugą połowę sezonu Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie.

Pole position do pierwszego wyścigu zdobył mistrz Polski Dominik Blajer. O frustracji mówić mógł jego najbliższy rywal w klasyfikacji generalnej – Mateusz Łuczak z Carbon Simsport, który mimo ustanowienia czasu gorszego o zaledwie 0,078 s stanął do startu na czwartej pozycji. Tak mała różnica dzieliła czołowych kierowców. Między faworytami do mistrzostwa znaleźli się Marcin Skrzypczak, zapewniając tym samym cały pierwszy rząd dla zespołu DV1 Triton Racing oraz Michał Rak.

Pierwsze okrążenie wyścigu obfitowało w wypadki. Fani byli świadkami aż trzech osobnych incydentów. W jeden z nich uwikłany był zwycięzca poprzedniej rundy – Mateusz Nogaj z Evolve Racing. Z toru wypadli również Piotr Jagodziński z DV1 Triton Racing oraz Jakub Żerdzicki z Hyperion Motorsport by Powrotroberta. Bardzo solidną rundę jechał Daniel Libront. Kierowca Mad Dog’s Pact po obfitującym w przygody początku sezonu celował w spokojny, bezproblemowy wyścig w pierwszej dziesiątce. Po trudnym starcie i spadku na szóste miejsce marsz przez stawkę rozpoczął Łuczak, który na 5 minut przed końcem rywalizacji przebił się do czołowej trójki. Na trzy okrążenia do końca kierowca Carbon Simsport był tuż za tylnym skrzydłem Marcina Skrzypczaka i próbował nawet wykorzystać jego drobny błąd atakując w ostatniej szykanie. Mimo chwilowej wymiany pozycji to Skrzypczak ostatecznie obronił drugą lokatę. Na czele stawki cały wyścig spokojnie kontrolował Blajer i to on jako pierwszy wjechał na metę. Dublet DV1 Triton Racing uzupełnił Marcin Skrzypczak. Metę na trzecim miejscu przekroczył Mateusz Łuczak, jednak ku zaskoczeniu widzów została na niego nałożona automatyczna kara czasowa za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych w wyścigu. Oznaczało to nie tylko utratę podium, ale również start z końca stawki w drugim wyścigu, co mocno zgasiło mistrzowskie aspiracje Łuczaka. Na kłopotach swojego zespołowego partnera skorzystał Jakub Maciejewski i to on stanął na najniższym stopniu podium. Czołową piątkę uzupełnili Michał Rak oraz Maciej Młynek z RLR Abruzzi Esports.

Do drugiego wyścigu z pole position wystartował Arkadiusz Neumann jednak po starcie na prowadzenie wysunął się Jerzy Glac. Neumann z powodu problemów technicznych musiał mocno zwolnić i wypadł poza pierwszą piątkę. Trudny start zaliczył Dominik Blajer, który po incydencie w początkowej fazie wyścigu był na czternastej pozycji. Mimo to udało mu się uniknąć uszkodzeń i stopniowo odzyskiwać pozycje. Takiego szczęścia nie miał Mateusz Łuczak, który po wspomnianym starcie z końca stawki musiał wycofać się z rywalizacji po uwikłaniu się w wypadek z udziałem jego partnera z zespołu Patryka Sokołowskiego oraz Konrada Żerebca z Pachura Moto Center Esports. W ostatecznym rozrachunku kierowca Carbon Simsport stracił aż 50 punktów do lidera klasyfikacji i spadł na piąte miejsce w „generalce”. Drugi z kierowców DV1 Triton Racing – Jerzy Glac – stoczył widowiskową walkę o prowadzenie z Michałem Rakiem. Ostatecznie przegrał ją po agresywnym manewrze Raka. Ku frustracji Glaca, sytuację próbował wykorzystać Patryk Werbowy z Carbon Simsport, co zakończyło się kontaktem i obróceniem kierowcy DV1 Triton Racing.

Spokojną i konsekwentną rundę jechał trzeci w klasyfikacji generalnej Maciej Młynek. Piąte miejsce w pierwszym wyścigu przypieczętował czwartą pozycją w wyścigu nr 2. Drugą połowę rywalizacji zdominował Michał Rak budując sobie przewagę ponad czterech sekund. Niesamowicie konkurencyjną rundę na plus zapisze Jakub Maciejewski, który na mecie zameldował się na drugim miejscu, zdobywając tym samym dwa podia jednego dnia. Na najniższym stopniu „pudła” stanął kolejny kierowca Carbon Simsport – Patryk Werbowy. Dominik Blajer powiększył swoją przewagę w mistrzostwach przekraczając linię mety na ósmym miejscu. Ogólnym zwycięzcą rundy został Michał Rak, pokonując o jeden punkt Jakuba Maciejewskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league