O’Young zdominował wyścig kwalifikacyjny GT w Makau (aktualizacja)

Zwycięzca pierwszego wyścigu GT na ulicach Makau w 2008 roku Darryl O’Young jest na dobrej drodze do powtórzenia tego sukcesu w sezonie 2020. Reprezentant Craft-Bamboo Racing pokonał w sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym Leo Yi oraz Davida Chena.

O’Young utrzymał prowadzenie po starcie z pole position, szybko odjeżdżając od Leo Yi w podobnym Mercedesie-AMG. Za tą dwójką znajdowali się kierowcy Audi – David Chen i Marchy Lee, a pierwszą piątkę zamykał Heng Min w kolejnym Mercedesie-AMG.

Samochód bezpieczeństwa wyjechał na tor już po pierwszym okrążeniu. Neutralizację spowodował Eric Kwong, który uderzył w barierę w sekcji Solitude. W związku ze wcześniejszymi opóźnieniami, dyrekcja wyścigu pozwoliła na zaledwie jedno okrążenie po restarcie, z uwagi na zapadający zmrok.

Gdy tylko pojawiła się zielona flaga, O’Young wyrwał do przodu i zbudował ponad trzysekundową przewagę nad Yi do końca wyścigu. Kierowca z Hong Kongu może jednak stracić zwycięstwo, bowiem sędziowie będą badać popełnienie falstartu na początku wyścigu.

Na najniższym stopniu podium stanął David Chen, pokonując Marchy Lee. Heng Min był piąty, przed Kanem Zangiem i Kai Fungiem Lo. Steven Bei, Alex Liu i Liangbo Yao uzupełnili pierwszą dziesiątkę.

Główny wyścig Macau GT Cup odbędzie się w niedzielę.

Aktualizacja: O'Young otrzymał po wyścigu 30-sekundową karę za nieutrzymanie minimalnej odległości jednej szerokości auta w szyku startowym. Kosztowało go to spadek na 11. pozycję, a zwycięstwo przypadło Leo Yi.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league