Zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Świata GT Augusto Farfus ponownie przystąpi do rywalizacji na słynnym ulicznym torze w Makau. Brazylijczyk odniósł ostatnie zwycięstwo dla Team Schnitzer przed niespodziewaną śmiercią szefa ekipy Charly’ego Lamma.

„Makau będzie w tym roku wyjątkowe” – powiedział fabryczny kierowca BMW. „Po pierwsze, mam związanych z tym miejscem wiele wspaniałych wspomnień, a wygrana w Pucharze Świata GT to jedno z najważniejszych osiągnięć w mojej karierze. Zwycięstwo odniesione wspólnie z Charlym, który był moim przyjacielem, mentorem i z którym byłem bardzo blisko, to coś szczególnego. Mam nadzieję, że w tym roku powtórzymy ten sukces, aby uczcić jego pamięć. Wiemy, że będzie to spore wyzwanie, ale trzeci rok z rzędu będziemy ścigać się modelem M6 GT3, więc mamy potrzebne doświadczenie. Damy z siebie wszystko”.

BMW ogłosiło również udział innego fabrycznego kierowcy Joela Erikssona, który będzie reprezentować zespół FIST-Team AAI. Puchar Świata GT odbędzie się w dniach 16-17 listopada.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race