W drodze do Oschersleben

Trzecia runda mistrzostw GT, kierowcy wraz z zespołami zmierzają na północ do Motorsport Arena Oschrsleben w Niemczech. To już dziesiąty raz od 1998 seria GT zawita na tym torze.

Konkurencja będzie twardsza niż kiedykolwiek. Silverstone widziało dominacje czeskiego zespołu K plus K Motorsport który za kółkiem swoich Saleenów S7R posadził Karla Wendingera oraz Ryana Sharp, to oni rok temu wygrali wyścig na Oschersleben.

W Adrinie na tradycyjnym wieczornym wyścigu Vitaphone w Maserati MC 12 zaliczyło świetne zwycięstwo dzięki czemu odzyskało prowadzenie w klasyfikacjach kierowców jak i zespołów. W trzeciej rundzie kolejnym ważnym zawodnikiem będą Corvetty Z06. Czy to oznacza że będziemy mieli trzy różne zwycięstwa w trzech wyścigach ? Zespoły posiadające Corvetty są pewne swego wliczając to nowy zespół Luc Alphad Aventures w barwach którego wystąpi Thomas Biagi, wygrał on wyścig w Oschersleben trzy razy - 2003, 2005 i 2007.

Kategoria GT2 będzie jeszcze bardziej profesjonalna i konkurencyjna. Widzieliśmy już dwa wyścigi, w tym dwa zwycięstwa dla Belgijskiego zespołu Prospeed Competition który wystawił Emmanuela Collarda i Richarda Westbrooka za kółkiem Porsche 997 GT3. Niestety wraz z sukcesami przywędrowała do nich także kara wagowa, kierowcy będą musieli wieść z sobą dodatkowe 90kg po trasie w Oschersleben. Dzięki czemu pozostałe 997, Ferrari 430GT2 oraz Hexis Racing AMR z ich Astonen Martinem V8 Vantage mają szanse na wygraną. Największą wiarę w wygraną ma zespół AF Corse’s który ma nadzieje odzyskać prowadzenie w klasie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league