Martin rozstaje się z BMW

BMW poinformowało, że zwycięzca wyścigu 24h Spa Maxime Martin rozstanie się z zespołem przed sezonem 2018, po pięciu latach jako kierowca fabryczny.

Belg zwrócił uwagę niemieckiego producenta swoimi znakomitymi występami w barwach ekip prywatnych. Od 2013 roku stał się on częścią fabrycznego programu, reprezentując BMW w IMSA, DTM oraz wyścigach długodystansowych.

W 64 wyścigach w DTM, Martin dziesięciokrotnie stawał na podium, w tym trzy razy na najwyższym jego stopniu. Wywalczył on trzy pole position i dwa razy zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego największym sukcesem było jednak zwycięstwo w swoim domowym wyścigu – 24h Spa-Francorchamps.

„Spędziłem wspaniałe pięć lat jako kierowca fabryczny BMW” – powiedział Martin. „Przez poprzednie dwa lata ścigałem się dla Marc VDS, więc byłem związany z marką łącznie przez siedem lat – najpierw jako kierowca ekipy klienckiej, a później jako zawodnik fabryczny”.

„Odnieśliśmy wspólnie wspaniałe sukcesy, jak zwycięstwa i podia w DTM, zwycięstwo w 24h Spa oraz podia w 24h Nürburgring. Chciałbym podziękować Jensowi Marquardtowi, Adamowi Barkerowi i Rudiemu Dittichowi, którzy uwierzyli we mnie pięć lat temu i zaoferowali mi kontrakt”.

„Bez tego wszystkiego sprawy mogły potoczyć się nieco inaczej. Mimo wszystko, czasem należy znaleźć sobie nowe wyzwania i zdecydowałem się odejść w tym celu. Nie mogę doczekać się tego, co mnie czeka, ale chciałbym podziękować BMW za wspaniale spędzony czas”.

Martin ma ogłosić swoje plany na przyszły sezon w przeciągu najbliższych kilku dni.

Źródło: bmwgroup.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league