Rosjanie rozpoczynają współpracą z GT3

Rosjanie rozpoczynają współpracą z FIA GT3, Mistrzostwa Europy uzupełniają kalendarz o nowy tor.

Będzie to pierwsza międzynarodowa seria, umieszczająca jeden ze swoich etapów w Rosji, wyścig obędzie się 20/21 sierpnia 2011.

Usytuowany 300km na zachód od Moskwy, niedaleko granicy z Białorusią, Smolenskring ma długość 3.362km. Tor ten będzie gościł 9 i 10 rundę Europejskich Mistrzostw FIA GT3 w sierpniu, będzie to pierwszy wyścig w kalendarzu na 2011 rok, gdzie seria ta będzie najważniejszym wydarzeniem.Tor ma szerokość 15m i 13 zakrętów, został zaprojektowany przez architekta obiektów F1, Hermanna Tilke. Podczas jego otwarcia odbyła się tam runda Europejskich Mistrzostw Samochodów Ciężarowych. Obiekt dobrze wykorzystuje teren i stwarza wiele okazji do wyprzedzania, co powinno dostarczyć wiele przyjemności zarówno kierowcom jak i widzom.

Stéphane Ratel, prezes grupy SRO Motosport powiedział: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że FIA GT3 będzie pierwszą międzynarodową serią, podczas, której kierowcy rywalizować będą w Rosji, jest to kolejny ważny krok zarówno dla SRO jak i całych Mistrzostw. Smolenskring jest całkowicie nowym, otwartym tylko raz, obiektem, wygląda na to, że będzie stwarzał wiele okazji do dobrego, kontaktowego ścigania. Możliwość zorganizowania wyścigu w Rosji, która jest jednym z największych rynków zbytu luksusowych i sportowych marek, również bardzo nas cieszy. Runda GT3 FIA jest tylko pierwszym krokiem w naszych relacjach z rosyjskimi promotorami, chcielibyśmy zorganizować tam rundę mistrzostw świata GT1 w 2012 roku”.

Oleg Petrikov zarządca Smolenskring'u odpowiada: „Jesteśmy zaszczyceni, że Smolenskring będzie gościł Mistrzostwa Europy GT3 FIA w 2011 roku, pierwszy raz widzowi z Rosji będą mogli zobaczyć na żywo, wyścig na tak wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że zespołom i kierowcom spodoba się układ naszego obiektu i nawierzchnia, a widzowie doświadcza niezapomnianych emocji. To wielka nagroda dla wszystkich, którzy mieli swój wkład w budowę toru. Nie zawsze jest łatwo być pionierem, mamy wiele organizacyjnej pracy przed sobą, ale my i nasi partnerzy z SRO jesteśmy pewni, że wszystko pójdzie po naszej myśli i będziemy dobrą platformą do przyjęcia rundy Mistrzostw Świata GT1 w 2012”.

Mistrzostwa Europy FIA GT3 będą składały się z sześciu podwójnych imprez, mających miejsca w całej Europie, pierwszy wyścig obędzie się w Portugalii 7 i 8 maja na torze Autodromo do Algavre. Pierwsze cztery będą obywały się w tym samym czasie i na tych samych obiektach co Mistrzostwa Świata FIA GT1, następnie przeniosą się na Smolenskring, a zakończenie obędzie się na torze Zaandvort w Holandii. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej, oprócz możliwości ścigania się najlepiej rokującymi kierowcami, dostaną się też do bardzo elitarnej grupy zdobywców tytuły, dodatkowo Michelin sponsoruję nagrodę w wysokości 150 000 euro, która ma być przeznaczona na przeniesienie do FIA GT1.

Źródło: www.gt3europe.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league