Utalentowani młodzi kierowcy u progu profesjonalnej kariery w motorsporcie

Dziewięciu kierowców i jedno marzenie: zostać zawodowym kierowcą wyścigowym, najlepiej w ekipie Porsche. Głównym celem dwudniowych testów dla potencjalnych Juniorów Porsche na torze Lausitz było wyselekcjonowanie najbardziej obiecujących zawodników oraz przyznanie stypendium na udział w Porsche Mobil 1 Supercup. Kandydaci z różnych krajów, wyłonieni w lokalnych pucharach markowych Porsche, wzięli udział w procesie rekrutacji obejmującym różne moduły jazdy za kierownicą nowego Porsche 911 GT3 Cup. Poza umiejętnościami związanymi z prowadzeniem samochodu kluczową rolę w procesie selekcji odgrywały zdolności współpracy uczestników z inżynierami Porsche.

Julien Andlauer (Porsche Carrera Cup Francja), Will Bamber (Porsche Carrera Cup Azja), Rodrigo Baptista (Porsche GT3 Cup Challenge Brazylia), Charlie Eastwood (Porsche Carrera Cup Wielka Brytania), Jake Eidson (Porsche GT3 Cup Challenge USA), Philip Morin (Porsche Carrera Cup Skandynawia), Dylan O’Keeffe (Porsche Carrera Cup Australia) oraz Riccardo Pera i Alessio Rovera (obaj wywodzący się z włoskiego Porsche Carrera Cup) – oto lista tegorocznych kandydatów do juniorskiego programu Porsche Motorsport. Imię i nazwisko nowego Juniora Porsche zostanie ogłoszone w ciągu kilku tygodni, po dokonaniu kompleksowej oceny wszystkich informacji zebranych na torze Lausitz. Wybrany kandydat zyska atrakcyjny pakiet wsparcia – przez cały sezon startów w Porsche Mobil 1 Supercup otrzyma 225 tys. euro. Poza funduszami może liczyć na pomoc mentorską, trenerską i psychologiczną, a także wsparcie w zakresie relacji z mediami oraz aktywności PR.

Barwy Italii reprezentują 18-letni Riccardo Pera z Lukki oraz 22-letni Alessio Rovera z Varese. Na dwa wyścigowe weekendy przed końcem tegorocznego sezonu włoskiej edycji Porsche Carrera Cup zawodnicy zajmują, odpowiednio, pierwszą i drugą lokatę. Porsche Carrera Cup Australia wybrało Dylana O’Keeffe'a. 19-latek jest piąty w mistrzostwach, a do Lausitz przyleciał z rodzinnego Melbourne. Philip Morin ma 21 lat, pochodzi ze szwedzkiego miasta Luleå i jest reprezentantem skandynawskiej edycji Porsche Carrera Cup, w której zajmuje obecnie piąte miejsce. Jake Eidson ściga się w tegorocznej serii Porsche GT3 Cup Challenge w USA – aktualnie przoduje w klasyfikacji mistrzostw. 22-letni Amerykanin mieszka w Littleton w stanie Kolorado.

Charlie Eastwood wziął udział w zmaganiach jako lider generalnej klasyfikacji brytyjskiej edycji Porsche Carrera Cup. Ma 22 lata i urodził się w Irlandii. 21-letni Rodrigo Baptista startuje w tym roku w brazylijskich mistrzostwach Porsche GT3 Cup Challenge. Na jeden weekend przed zakończeniem serii zajmuje drugie miejsce w tabeli kierowców. Nowozelandczyk Will Bamber studiował projektowanie produktu, zdecydował się jednak iść w ślady swojego starszego brata Earla, który w 2014 r. wygrał Porsche Mobile 1 Supercup, a dziś ma na koncie dwa zwycięstwa w Le Mans. 23-letni Will mieszka w Kuala Lumpur i ściga się w azjatyckiej edycji Porsche Carrera Cup. Na trzy rundy przed końcem zmagań zajmuje trzecie miejsce. Najmłodszym uczestnikiem testów był 18-letni Julien Andlauer z miejscowości Sainte-Foy-lès-Lyon, aktualny lider francuskiej serii Porsche Carrera Cup – w siedmiu tegorocznych wyścigach triumfował pięć razy.

„Po raz kolejny mamy w tym roku ekipę bardzo utalentowanych kierowców. Jestem pod wrażeniem tego, jak aktywną rolę odgrywają lokalne rynki w markowych seriach wyścigów i jak kompetentni zawodnicy z narodowych programów rozwoju młodzieży trafiają do naszego pojedynku juniorów” – mówi Jennifer Biela-Moll, szefowa Programu Juniorów Porsche Motorsport.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league