Schothorst zdominował treningi na Zolder

Holender Pieter Schothorst z Audi #3 uzyskał najlepsze czasy obu piątkowych sesji treningowych na torze Zolder w Belgii. Udany występ w sesji popołudniowej zaliczyła załoga Michała Broniszewskiego.

W niezwykle zwartej sesji drugiej, zmiennik Polaka Giacomo Piccini tuż przed końcem treningu uzyskał czas identyczny, co wynik uzyskany kwadrans po starcie sesji przez Willa Stevensa z Audi #2 od WRT. Rezultat gorszy od Schothorsta o 0.08 sekundy dał tym kierowcom trzecie i czwarte miejsce, Włoch niżej wskutek późniejszego uzyskania rezultatu – między nimi, a liderem znalazł się jeszcze Lewis Williamson z McLarena #42 od Strakka, niecały kwadrans po liderze zaliczając czas tylko o 0.002 sekundy gorszy. W czołówce znaleźli się wówczas także kierowcy trzech Mercedesów od HTP Motorsport czy Audi #1 ekipy WRT – najważniejszym był jednak fakt, że dopiero dwudziesta ósma załoga uzyskała wówczas wynik gorszy od lidera o ponad sekundę.

W przypadku sesji pierwszej, takich rezultatów było tylko cztery – i wszystkie należały do kierowców Audi. O 0.15 sekundy słabszy od Schothorsta był gospodarz, Dries Vanthoor z #5 od WRT, odpowiednio 0.25 i 0.8 gorsi byli Filip Salaquarda i Frank Stippler z dwóch R8 ekipy ISR, natomiast czołową piątkę dopełnił Enzo Ide z #1. Z pozostałych, najszybszy był ponownie Williamson, za którym znalazł się Andrew Watson z kolejnego McLarena od Strakka, #59, a za jeszcze jednym Audi uplasowało się BMW M6 ekipy Rowe Racing. Z załóg Pro-Am, tym razem najszybszy był Jules Gounon z Mercedesa #87 od AKKA, natomiast ze stratą ponad 2 sekund do lidera całej stawki, czwarte miejsce w klasie zajął Piccini.

Wyniki treningów znajdziesz: Trening 1, Trening 2

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league