Emil Frey kontynuuje prace nad Lexusem

Zespół Emil Frey Racing poinformował o tegorocznych planach związanych ze startami w Lexusie RC-F. Ekipa zapowiedziała start w pierwszej rundzie serii GT Open.

Jedna z dwóch ekip korzystających z wyścigowych Lexusów, w tym roku zamierza kontynuować prace nad rozwojem samochodu i jego ostatecznym wejściem do gry w roku 2018. W tym celu zespół zamierza wziąć udział w wyścigach na różnych torach w Europie – pierwszym z nich ma być portugalski Estoril, gdzie pod koniec kwietnia wystartuje tegoroczna seria International GT Open. Wyścig ten jest jak na razie jedynym pewnym w planach Lorenza Freya – informacje co do samego zespołu mówią jednak jasno, że tych będzie o wiele więcej.

Jedną z takich informacji jest ogłoszenie składu kierowców, którzy mają w tym roku walczyć w Lexusie. Obok Lorenza Freya, za kierownicą wyścigowego RC-F ma pojawić się także jego rodak Philipp Frommenwiler, znany ze startów m.in. w Porsche SuperCup czy 24-godzinnym wyścigu na Północnej Pętli – kierowcą Lexusa ma być również Hiszpan Albert Costa Balboa, w ubiegłym roku walczący dla Emil Frey Racing w innym nietypowym pojeździe wykorzystywanym przez ten zespół, Jaguarze.

„Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem projektu Lexusa na nowy poziom i skupieniem się na rozwoju RC-F GT3. Sporo nauczyliśmy się w ubiegłym roku i teraz możemy włożyć to wszystko, co nabyliśmy, nasze wysiłki i siłę w czynienie tej maszyny jeszcze lepszą. Nie będzie presji na wyniki, każdy wyścig będziemy traktowali po prostu jako pole do testów, ale jednocześnie byłoby świetnie postawić tu jeden czy dwa milowe kroki” – powiedział Lorenz Frey, szef Emil Frey Racing.

W tym roku, wyścigowe Lexusy pojawiły się już w Stanach Zjednoczonych, gdzie w serii IMSA SportsCar wzięły udział w styczniowym wyścigu na Daytona. Poza zespołem Emil Frey Racing, w Europie z Lexusa będzie korzystał także niemiecki Farnbacher Racing, ten zapowiadając starty dwóch pojazdów, w tym jednego w „mistrzostwach Europy” – dwa kolejne Lexusy pojawią się także na Dalekim Wschodzie, gdzie będą walczyły w wyścigach japońskiej serii Super GT.

Źródło: Emil Frey Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league