Kubica: Szkoda, że Alonso odchodzi

Kubica: Szkoda, że Alonso odchodzi BMW

Kiedy Fernando Alonso ogłosił, że sezon 2018 będzie jego ostatnim w Formule 1, dla wielu był to koniec pewnej epoki. Hiszpan był jednym z nielicznych pozostałych w stawce kierowców ścigających się w pierwszej dekadzie tego wieku.

Powracający do startów w Formule 1 Robert Kubica stwierdził, że żałuje, iż nie będzie mieć okazji rywalizować z jednym ze swoich dawnych rywali, a jednocześnie przyjacielem: „Dobrze jest mieć respekt, a ja go wobec niego mam. Znamy się bardzo długo, ścigaliśmy się ze sobą w przeszłości. Szkoda, że Fernando odchodzi. Mieliśmy bardzo dobre relacje – zarówno na torze jak i poza nim, ale takie jest życie. To byłby dla mnie zaszczyt ścigać się z nim znów w Formule 1”.

Nie jest jednak przesądzone, że obaj spotkają się jeszcze na torach F1 – Alonso nie wyklucza bowiem swojego powrotu do serii, o ile będzie mógł się ścigać w samochodzie zdolnym do odnoszenia zwycięstw.

Źródło: racefans.net

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka