Kubica: Podjąłem już decyzję

Kubica: Podjąłem już decyzję Roksana Ćwik/ŚwiatWyścigów.pl

Robert Kubica powiedział podczas swojej czwartkowej wizyty w Polsce, że podjął już decyzję w sprawie swojej najbliższej przyszłości. Polak nie chce jednak zdradzić, jaki zespół będzie reprezentować w przyszłym sezonie.

Kubica jest obecnie kierowcą rezerwowym zespołu Williams w Formule 1 i według źródeł Motorsport Network oraz Auto Motor und Sport, otrzymał już ofertę kontraktu kierowcy wyścigowego, choć zespół nie chce potwierdzić tych doniesień. Jako inną opcję wymieniano pracę w symulatorze Ferrari, łączoną z występami za kierownicą samochodu GT, a sam zainteresowany mówił, że istnieją jeszcze inne możliwości, poza F1.

„Mam nadzieję [że stanę na starcie w Australii]” – powiedział podczas imprezy zorganizowanej przez jego głównego sponsora. „W Toro Rosso na pewno jeździł nie będę i na dzień dzisiejszy do końca nie wiadomo, co z jazdą w Williamsie. Ten okres jest bardzo napięty, dzieje się wiele rzeczy. To nie jest tak, że ja czy inni ludzie się bawią i nie chcą ogłosić tego, co postanowione, czekając nie wiadomo na co. Nawet gdyby było blisko, to 12 miesięcy temu byłem bardzo blisko, a nawet już było prawie pewne, że będę jeździł, a nie jeżdżę”.

„Ja swoją decyzję podjąłem, ale nie będę jej mówił, żeby nie wywierać dziwnych konsekwencji, ale myślę, że teraz powinniśmy bardzo szybko dowiedzieć się, co dalej będzie się działo ze mną. Na dzień dzisiejszy nie wszystko zależy ode mnie, ale mogę powiedzieć też, że nie wszystko zależy od Williamsa”.

Polak otwarcie przyznał w ubiegłym miesiącu, że po zatrudnieniu George’a Russella na kierowcę wyścigowego, Williams może wymagać od swojego drugiego zawodnika wsparcia finansowego, o ile nie zdobędzie samodzielnie potrzebnych sponsorów. Polak ma podobno dysponować przynajmniej częścią tej kwoty, a nawet wstawiennictwem właścicieli Formuły 1 Liberty Media.

Źródło: Wypowiedzi dzięki uprzejmości powrotroberta.blogspot.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka