Massa: Nie przegrałem tytułu w Brazylii

Massa: Nie przegrałem tytułu w Brazylii Pirelli

Podczas minionego weekendu Grand Prix Brazylii Formuły 1, Felipe Massa oraz Lewis Hamilton zostali zapytani o pamiętne wydarzenia z wyścigu sprzed dziesięciu lat, który został zapamiętany jako jedno z najbardziej emocjonujących rozstrzygnięć w walce o tytuł mistrza świata.

„Nie przegrałem tytułu w Brazylii. Wygrałem tamten wyścig, ale nic więcej [10 lat temu] nie zależało ode mnie” – powiedział Massa. „Wygrana powodowała, że byłem mniej sfrustrowany, ponieważ zrobiłem wszystko co mogłem. Hamilton został mistrzem z powodu dobrego sezonu, nie dlatego że był piąty na Interlagos”.

„W Singapurze nie zdobyłem żadnego punktu, byłem trzynasty. Na Węgrzech, kiedy byłem liderem na dwa okrążenia przed końcem wybuchł mi silnik, więc było mało prawdopodobne, że wyjadę z Interlagos jako mistrz”.

Wicemistrz świata z sezonu 2008 został również zapytany o to, czy chciałby nadal się ścigać w Formule 1, na co odpowiedział żartobliwie: „Gdyby to oznaczało ponowne ściganie się w Williamsie, myślę, że lepiej byłoby się nie ścigać”.

Hamilton wspominał natomiast, że wygrana na Interlagos była trudna ze względu na nastroje lokalnych kibiców, którzy popierali Massę: „Relacje z Brazylią miały swoje lepsze i słabsze dni, ale teraz jest dobrze”.

Źródło: nbcsports.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka