Rzecznik Williamsa: Sytuacja z Kubicą się nie zmieniła

Rzecznik Williamsa: Sytuacja z Kubicą się nie zmieniła Williams Racing

Jak poinformowała rzecznik prasowa zespołu Williams, ostatnie doniesienia na temat oferty na starty w sezonie 2019 Formuły 1, jaka miała zostać złożona Robertowi Kubicy, nie są w pełni zgodne z rzeczywistością.

„Sytuacja się nie zmieniła. Oryginalny tekst posiadał nieścisłości i został zmieniony” – powiedziała nam rzecznik prasowa ekipy, odnosząc się do informacji opublikowanej po raz pierwszy na portalach grupy Motorsport Network. Obecni na torze Interlagos dziennikarze donieśli o tym, że autor odbył konfrontację z działem prasowym zespołu, po której poczuł się zobligowany do edycji tekstu.

Oznacza to, że polski kierowca wciąż jest rozważany jako jeden z kandydatów na zespołowego kolegę George’a Russella w sezonie 2019, lecz zespół nie chce wypowiadać się na temat jego szans oraz obecnego etapu procesu. Jak powiedziała niedawno zastępca szefa ekipy Claire Williams, tożsamość drugiego kierowcy zostanie ujawniona jeszcze przed końcem roku, z kolei Kubica wyraził zamiar podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości w przeciągu najbliższego tygodnia. Polak miał podobno otrzymać również propozycję pracy w symulatorze zespołu Ferrari, podobnie jak Pascal Wehrlein.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka