Ocon: Nie zamierzam ścigać się poza F1

Ocon: Nie zamierzam ścigać się poza F1 Racing Point Force India

Esteban Ocon zapowiedział, że nie zamierza przenosić się do innej serii wyścigowej, jeśli nie znajdzie dla siebie miejsca w przyszłorocznej stawce Formuły 1. Fotel Francuza w zespole Force India zajmie najprawdopodobniej Lance Stroll.

„Były dyskusje na temat wielu różnych miejsc, gdzie mógłbym się ścigać, ale zdecydowaliśmy się nie iść w tym kierunku” – powiedział. „Jeśli nie będę startować w przyszłym sezonie, będę się trzymać blisko zespołu Mercedesa i nauczyć się od nich, ile tylko będę mógł. Być może pojawią się jakieś testy i okazja do bliskiej współpracy. Najlepsze, co mogę zrobić, to pozostać w pobliżu F1”.

„Nie sądzę, że mogę zyskać jakieś doświadczenie idąc gdzieś, gdzie już byłem. Czekając na fotel w F1 startowałem np. w DTM. Wtedy wiele się nauczyłem, ale nie sądzę, że mogę jeszcze dużo stamtąd wyciągnąć, mając już doświadczenie w F1. Nie zamierzam ścigać się gdzieś indziej”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka