Räikkönen: Surowsze kary powstrzymałyby głupie zachowania w F1

Räikkönen: Surowsze kary powstrzymałyby głupie zachowania w F1 Ferrari

Były mistrz świata Formuły 1 Kimi Räikkönen opowiedział się za wprowadzeniem przez serię surowszych kar, które zniechęcałyby do nieodpowiedzialnych zachowań na torze.

„Nie można powiedzieć, że kary są bardzo surowe” – powiedział kierowca Ferrari. „Gdyby ostro karano za właściwe przewinienia, nie musieliby robić wielu innych rzeczy. Jeśli postawią sprawę jasno i powstrzymają głupie zachowania, jakie mają miejsce, to uważam, że małe kary rozdawane bez większego powodu staną się niepotrzebne”.

„Nie trzeba dawać za każdym razem pięciu czy dziesięciu sekund za dziwne rzeczy. Problem w tym, że kary sprawiają wrażenie dużych, ale kiedy potrzeba, nie są wystarczająco surowe. Myślę, że jeśli będą bardzo rygorystyczni w najważniejszych kwestiach, wszystko się zmieni i nikt nie będzie zachowywać się nieodpowiedzialnie”.

Obecnie stosowany system kar i punktów karnych miał przyczynić się do poprawy standardów jazdy, poprzez groźbę zawieszenia licencji zawodnika za liczne przewinienia. Jego zastosowanie wywołało jednak frustrację związaną z karami za niewielkie incydenty. Krytyczny wobec obecnego systemu był m.in. Max Verstappen.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka