Pechowe kwalifikacje Magnussena

Pechowe kwalifikacje Magnussena Haas F1 Team

Kevin Magnussen próbował powielić sukces swojego zespołowego kolegi Romaina Grosjeana i przejść do trzeciej części kwalifikacji przy użyciu miękkich opon. Duńczyk podczas swojej próby napotkał jednak na wolniejszego kierowcę i wystartuje do niedzielnego Grand Prix Japonii Formuły 1 dopiero z dwunastej pozycji.

„Nie zdołałem uzyskać dobrego czasu podczas swojej pierwszej próby w Q2” – powiedział kierowca Haas F1 Team. „[Pierre] Gasly wyjechał z alei serwisowej, kiedy zaczynałem swoje szybkie kółko. Nie zrobił tego celowo, ale w pierwszym sektorze trudno usunąć się komuś z drogi. Jechałem za nim, straciłem docisk, potem popełniłem błąd, który kosztował mnie całe okrążenie. To był pech i taka natura tego toru. To frustrujące, zwłaszcza kiedy pomyślę o tym, że byłbym w Q3 na miękkiej mieszance. Taki był nasz plan: awansować do Q3 na miękkiej i startować na niej w wyścigu”.

„Próbowaliśmy wyjechać jeszcze raz na supermiękkiej mieszance, ale to się nie udało ze względu na deszcz. Mając wolny wybór, zapewne wystartuję jutro na miękkich oponach. Kilku kierowców wokół mnie postąpi inaczej, więc myślę, że będziemy mieć przewagę, kiedy [ich] supermiękkie się zaczną szybko rozpadać. Być może po zjazdach do boksów znajdą się w niekorzystnym miejscu na torze, co będę mógł wykorzystać do zyskania kilku pozycji”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka