Szafnauer: Wracamy do starych zasad

Szafnauer: Wracamy do starych zasad Racing Point Force India

Zespół Force India stracił jeden ze swoich samochodów już na pierwszym okrążeniu niedzielnego Grand Prix Singapuru Formuły 1, w wyniku kolizji między Sergio Pérezem i Estebanem Oconem. Jak zapowiedział szef ekipy Otmar Szafnauer, przywrócone zostaną polecenia zespołowe.

Nie był to pierwszy przypadek, kiedy kierowcy ekipy z Silverstone spotkali się ze sobą na torze – podczas ubiegłorocznego Grand Prix Belgii doszło do szeroko komentowanego incydentu, po którym zespół zakazał bezpośredniej walki pomiędzy swoimi kierowcami – ten został zniesiony dopiero, gdy ekipa mogła być pewna swojego miejsca w końcoworocznej klasyfikacji.

„To nie do zaakceptowania, aby zderzyli się w taki sposób w miejscu, gdzie nie ma żadnego pobocza” – stwierdził Szafnauer. „Koledze z ekipy należy zostawić miejsce”.

„Wracamy do starych reguł. Ekipa jest ważniejsza niż pojedyncze jednostki. Jeżeli mają tak robić, musimy przejąć nad tym kontrolę. Pozwoliliśmy im ścigać się pierwszym okrążeniu, gdzie nie mogli tego robić w przeszłości, ale teraz wycofujemy się z tego”.

Źródło: skysports.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka