Rozczarowanie w Toro Rosso

Rozczarowanie w Toro Rosso Red Bull Content Pool

Zespół Toro Rosso nie powtórzył swojego ubiegłorocznego sukcesu z Grand Prix Singapuru Formuły 1, kiedy to Carlos Sainz Jr finiszował tuż za podium. Zarówno Pierre Gasly jak i Brendon Hartley nie zdobyli punktów podczas tegorocznej edycji.

„To był dość dziwny wyścig” – komentował Gasly. „Miałem dobry start i nadrobiłem trzy pozycje, więc byłem 12. po pierwszym kółku. Zaryzykowaliśmy z oponami i wystartowaliśmy na hipermiękkiej mieszance, ale było dużo trudniej niż oczekiwaliśmy i zadbanie o nie pod koniec było bardzo trudne”.

„Po pierwszym zjeździe do boksów znalazłem się w bałaganie z [Siergiejem] Sirotkinem i [Romainem] Grosjeanem, i straciłem trochę czasu przy tych wszystkich niebieskich flagach. Starałem się ze wszystkich sił, ale nie mieliśmy tempa na walkę o punkty”.

Hartley dodał: „Zaryzykowaliśmy ze wczesnym zjazdem do boksów i byłem szybszy od rywali na hipermiękkich oponach. Założyliśmy ultramiękkie opony i wielu kierowców pokryło nasz ruch, przez co znów utknęliśmy w tłumie”.

„Zdecydowaliśmy się na jeszcze jeden zjazd i utknąłem wtedy za Williamsem oraz straciłem pozycję na rzecz [Kevina] Magnussena. Mieliśmy kilka ładnych potyczek, ale brakowało nam tempa na punkty. To rozczarowujące, bo mieliśmy duże nadzieje na ten wyścig – dotarliśmy do mety, ale nie mamy czego świętować. Próbowaliśmy innej strategii, by przebić się do przodu, ale to nie zadziałało”.

Źródło: scuderiatororosso.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka