Verstappen: Straciłem moc na najszybszym okrążeniu

Verstappen: Straciłem moc na najszybszym okrążeniu Red Bull Content Pool

Max Verstappen miał szansę wywalczyć swoje pierwsze pole position w Formule 1 podczas kwalifikacji do niedzielnego Grand Prix Singapuru. Jak zdradził Holender, silnik w jego samochodzie przerwał pracę podczas próby poprawienia swojego rezultatu w trakcie sesji Q3.

„Podczas ostatniej próby próbowałem pojechać szybciej i nadrobiłem dwie dziesiąte sekundy” – powiedział kierowca Red Bull Racing. „Gdy jednak dotarłem do zakrętów 16-17 i musiałem zmienić bieg, silnik przerwał i musiałem zrezygnować. Nie wiem, czy wystarczyłoby to do bycia na pole position, ale mielibyśmy mniejszą stratę niż 0,3 sekundy. Już teraz jestem zaskoczony drugim miejscem, po tylu problemach jakie mieliśmy”.

„Podczas trzeciego treningu mieliśmy mnóstwo trudności – wbił się fałszywy bieg jałowy i samochód zatrzymał się na torze, a podczas moich szybkich okrążeń po prostu zwalniał i w kwalifikacjach było tak samo. Musieliśmy skręcić silnik, aby polepszyć sposób przekazywania mocy. Straciliśmy przez to trochę czasu, a nie przyniosło to spodziewanych efektów”.

Holender wiąże spore nadzieje z niedzielnym wyścigiem: „Na wyścig zwykle i tak skręca się silnik – tylko, gdy próbujemy wycisnąć z niego wszystko, zaczynamy mieć problemy z płynnością, mapowaniem momentu obrotowego i tak dalej. Wczoraj podczas długich przejazdów nie miałem żadnych problemów. Jeśli się popsuje, to nic na to nie możemy poradzić – przekonamy się jutro”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka