Sainz: Renault może zrównać się z Mercedesem i Ferrari w 2019 roku

Sainz: Renault może zrównać się z Mercedesem i Ferrari w 2019 roku Renault Sport

Carlos Sainz Jr uważa, że w przyszłym sezonie Renault dogoni Ferrari i Mercedesa pod względem mocy silnika.

Zespół Red Bull Racing skorzystał z jednostki napędowej Renault o uaktualnionej specyfikacji C podczas ostatniego wyścigu we Włoszech i szacuje się, że zysk na pojedynczym okrążeniu mógł wynosić około 0,3 sekundy. Sainz, który w przyszłym sezonie będzie jeździł w McLarenie, stwierdził, że Renault powinno być zadowolone z wprowadzonej poprawki.

„Specyfikacja C jest podstawą przyszłorocznego silnika. Wygląda na to, że w Red Bullu spełniła swojej zadanie i ekipa była z niej zadowolona. To dobry krok. Szkoda, że nie mieliśmy tego w tym roku, ponieważ to ułatwiłoby nam zadanie w walce z Haasem oraz Force India. Wierzę, że Renault będzie w końcu w stanie zbudować silnik dorównujący Mercedesowi i Ferrari. Razem z McLarenem wierzę, że będę miał lepszy rok niż obecny” – powiedział Sainz.

Hiszpan potwierdził również, że fabryczny zespół najprawdopodobniej nie wprowadzi zaktualizowanego silnika do swoich samochodów w wyniku wcześniejszych obaw o niezawodność najnowszej specyfikacji.

„Nie będziemy wprowadzali wielkich zmian po stronie silnika i musimy skupić się na samochodzie. To dobrze, że [Red Bull] wykorzystał poprawki, ponieważ dział silnika może przeanalizować dane pod kątem przyszłorocznego rozwoju”.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka