Gasly: Wydajność Hondy wygląda obiecująco

Gasly: Wydajność Hondy wygląda obiecująco Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Pierre Gasly uważa, że postęp dokonany przez Hondę od momentu rozpoczęcia współpracy z Toro Rosso jest imponujący, mimo że silniki nie są jeszcze doskonałe.

W tym sezonie Honda wraz z Toro Rosso zdobyli łącznie 28 punktów, czyli prawie 3 razy więcej niż McLaren w tym momencie w tamtym roku, kiedy zdołał zebrać tylko 11 oczek. Japoński producent wciąż zmaga się z problemami z niezawodnością, jednak sama wydajność została w dosyć sporym stopniu poprawiona. Honda wykorzystuje ten rok, aby przygotować się w pełni na przyszły sezon, kiedy połączy siły z zespołem Red Bull Racing.

„Myślę, że [wydajność Hondy] jest obiecująca. Wiedzieliśmy, że tor pod Budapesztem jest obiektem, na którym moc nie ma aż tak wielkiego znaczenia i w pewien sposób to zmniejszało różnice. Honda wykonała fantastyczną pracę w kwalifikacjach w deszczowych warunkach. Właściwości jezdne były świetne, a w wyścigu nie mieliśmy żadnych problemów” – powiedział Gasly.

„Jest to najlepszy sposób, aby ich zmotywować i pokazać im, że mamy potencjał. Przed przerwą wakacyjną ważne było to, aby dać wszystkim pewien impuls. Mam nadzieję, że w drugiej części sezonu osiągniemy więcej wydajności”.

Źródło: formula1.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka