Sirotkin: Nowe przednie skrzydło krokiem w dobrym kierunku

Sirotkin: Nowe przednie skrzydło krokiem w dobrym kierunku Glenn Dunbar/Williams F1

Siergiej Sirotkin powiedział, że nowe przednie skrzydło wprowadzone przez Williamsa na weekend w Niemczech jest krokiem w dobrym kierunku po problemach zespołu w pierwszej części tegorocznego sezonu.

Ekipa z Grove przywiozła na Hockenheimring przednie skrzydło inspirowane nowym podejściem, aby samochód lepiej prowadził się w szybkich zakrętach. Williams zdaje sobie sprawę z tego, że ta poprawka nie zmieni obecnej sytuacji o 180 stopni, jednak zebrane dane wskazują, że faktycznie dokonano pewnego postępu.

„Jest kilka rzeczy, którym można się przyjrzeć. Nigdy nie twierdziliśmy, że [ta aktualizacja] sama w sobie poprawi czasy okrążeń, ale widzimy poprawę. To zdecydowanie dało nam bardziej stabilną podstawę i lepszy przepływ powietrza. To aktualnie zauważamy, a jeszcze nie przeszliśmy procesu adaptacji. Od teraz zamierzamy zamieniać tę podstawę na większą wydajność, czego wcześniej nie mogliśmy zrobić. To krok we właściwym kierunku, ale jest jeszcze sporo do zrobienia” – powiedział Sirotkin.

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe wyraził zadowolenie z ilości zebranych danych po piątkowych sesjach treningowych.

„W perfekcyjny sposób wykonaliśmy swój program, dowiadując się tego, czego chcieliśmy się dowiedzieć i zbierając dużą ilość danych. Widzieliście, że mieliśmy sporo zamontowanych czujników. Myślę, że pod koniec cały samochód był pokryty farbą flo-vis. Jest wiele rzeczy do przeanalizowania, ale dane są dobre, więc start można zaliczyć do udanych” – stwierdził Lowe.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka