Vettel: Trzy zespoły będą walczyć o pole position

Vettel: Trzy zespoły będą walczyć o pole position Ferrari

Sebastian Vettel stwierdził, że w kwalifikacjach do Grand Prix Niemiec o pole position będą walczyły trzy stajnie, podkreślając bardzo dobre tempo Red Bull Racing na pojedynczym okrążeniu toru Hockenheimring.

Tradycyjnie większość zespołów skręciła moc swoich silników na piątkowe treningi, aby zwiększyć niezawodność. Z tego też powodu różnice między poszczególnymi zespołami były mniejsze, lecz w kwalifikacjach wszystko powinno powrócić do starego porządku. Vettel sądzi jednak, że tym razem w czasówce liczyć się będą nie dwa, a trzy zespoły – Red Bull uzyskał najlepsze czasy okrążeń w obu dzisiejszych treningach w Niemczech.

„Szczególnie na jednym okrążeniu [Red Bull jest mocny]. Nie widziałem jeszcze tempa tego zespołu na dłuższym przejeździe, jednak jedno kółko wygląda u nich bardzo dobrze. Wydaje się, że różnice są niewielkie. Moim zdaniem solidny dzień oraz dobry wynik uzyskany jutro będzie kluczowy. To zawsze pomaga i będziemy próbować do tego dążyć” – powiedział Vettel.

Niemiec dodał również, że Ferrari zaliczyło produktywny piątek, poświęcając szczególną uwagę ogumieniu – Pirelli na rundę w Niemczech przywiozło opony pośrednie, miękkie i ultramiękkie, pomijając mieszankę supermiękką.

„Próbowaliśmy sprawdzić wszystko. Dosyć dobrze poradziliśmy dzisiaj sobie z zadaniem poświęconym oponom. Pracowaliśmy również solidnie przy innych obszarach samochodu. Musimy zobaczyć, co znaleźliśmy i jak wypadamy na tle innych. Myślę, że czegoś nam jeszcze brakuje pod względem tempa na jednym okrążeniu, ale możemy się poprawić. Nie byłem całkowicie zadowolony z pojedynczego kółka, które pokonałem na oponach ultramiękkich, ale samochód pracował dobrze i możemy jeszcze zyskać”.

Źródło: crash.net

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka