Podwójne punkty Force India

Podwójne punkty Force India Sahara Force India

Zespół Force India wyjeżdża z domowego wyścigu z dorobkiem siedmiu punktów. Esteban Ocon zajął siódme miejsce, natomiast Sergio Pérez – po karze dla Pierra Gasly’ego – zakończył Grand Prix Wielkiej Brytanii na dziesiątej pozycji.

Początek wyścigu nie był zbyt szczęśliwy dla Péreza. Meksykanin po starcie i zamieszaniu stracił panowanie nad samochodem i sunąc po torze przeciął drogę wyjazdową z alei serwisowej i o mało nie staranował Sergieja Sirotkina. Kierowca Force India zakończył co prawda wyścig na jedenastej pozycji, ale po karze dla Gasly’ego, który się z nim zderzył w końcówce wyścigu, awansował na ostatnią premiowaną punktami pozycję.

„Nie mogę być w pełni zadowolony z dzisiejszego wyścigu. Incydent na starcie zepsuł mój wyścig” – powiedział Pérez. „Straciłem przód próbując uniknąć incydentów, obróciłem się i nagle znalazłem się na końcu stawki. Po tym, nasz wyścig był bardzo mocny. Mieliśmy dobre tempo i wyprzedziliśmy sporo samochodów. Wykorzystaliśmy neutralizacje i wróciliśmy do punktowanej dziesiątki. Na dwa okrążenia przed końcem Gasly wypchnął mnie z toru. Zostawiłem mu sporo miejsca, ale to nie wystarczyło. Doszło do kontaktu i straciłem swoje miejsce. Myślę, że był to nieregulaminowy manewr. Jestem wdzięczny, że FIA zajęła się tym incydentem i ukarała Gasly’ego, co pozwoliło mi wrócić na punktowana pozycję. Moim celem jest teraz odpoczynek po tym trzytygodniowym maratonie. Przeanalizujemy ten wyścig, a na Niemcy wrócimy silniejsi”.

Więcej szczęścia miał za to Esteban Ocon, który zakończył wyścig z dorobkiem sześciu punktów na swoim koncie: „Jestem zadowolony z tego wyniku. Siódma pozycja to naprawdę dobry rezultat po tak trudnym wyścigu. Samochód bezpieczeństwa nie ułatwił przebiegu spraw ponieważ podczas restartu opony były zimne, a utrzymanie [za sobą] Fernando [Alonso] oraz Kevina [Magnussena] przez ostatnie okrążenia nie było łatwe. Czuję się zmęczony psychicznie, ponieważ to była trudna walka aż do samego końca wyścigu. To ważne, że zdobyliśmy dużą ilość punktów i dodaliśmy je do tego, co uzyskaliśmy w Austrii. Samochód staje się coraz lepszy i jeździmy lepie, więc muszę tutaj powiedzieć «dziękuję» całej ekipie za ich ciężką pracę. Cały czas naciskamy, a rezultaty przychodzą same”.

Obecnie Ocon zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 25 punktów, a Pérez znajduje się o pozycję niżej z jednym punktem mniej.

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka