Alonso: Musimy pracować nad tempem kwalifikacyjnym

Alonso: Musimy pracować nad tempem kwalifikacyjnym McLaren

Po starcie z 13. pola do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1, Fernando Alonso przebił się na ósme miejsce i siódmy raz w dziesięciu rundach wywalczył punkty do klasyfikacji generalnej.

Wiedząc że samochód McLarena lepiej spisuje się w wyścigach niż w kwalifikacjach, Hiszpan nawołuje swój zespół do skupienia swoich sił właśnie na poprawie tempa na jednym okrążeniu.

„Jestem bardzo zadowolony. To był ciężki dzień, a kilka wyjazdów samochodu bezpieczeństwa wprowadziło zamieszanie” – powiedział Alonso. „Zatrzymaliśmy się po żółte [miękkie] opony i dało nam to ogromną przewagę nad tymi, którzy walczyli na zużytych pośrednich lub niebieskich [twardych] oponach. Wyprzedziliśmy dzięki temu kilka aut i stoczyliśmy walkę z Kevinem [Magnussenem], która spowolniła naszą szarżę. Awans z 13. na 8. miejsce to dla nas wspaniały wynik”.

„Jak już mówiłem wcześniej, sobota to dla nas najgorszy punkt weekendu, z kolei w niedzielę możemy rywalizować z Renault, Haasem i Force India. Musimy jednak popracować nad naszymi sobotnimi występami”.

Źródło: planetf1.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka