Brak poleceń zespołowych w Ferrari

Brak poleceń zespołowych w Ferrari Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel należy do głównego rywala Lewisa Hamiltona w walce o mistrzowski tytuł. Podczas wczorajszego wyścigu w Austrii spodziewano się, że Kimi Raikkönen jadący na drugiej pozycji, przepuści goniącego go Sebastiana Vettela, aby Niemiec mógł zdobyć więcej punktów. Tak się jednak nie stało.

W walce o mistrzostwo liczy się często każdy punkt. Gdy zawodnicy jednego teamu jadą obok siebie na punktowanych miejscach, to coraz częstszym jest przepuszczanie szybszego kierowcy bez nawiązywania walki lub zmiana miejsc z prowadzeniem tego, który ma na swoim koncie więcej punktów. W przypadku Ferrari nie doszło jednak do polecenia zespołowego i Raikkönen dojechał do mety przed Vettelem.

Toto Wolff nie widzi w tym nic dziwnego: „My też tak nie robiliśmy”. „Z punktu widzenia sportu i z perspektywy fanów oraz kierowców, to zamiana miejsc między kierowcami na początku lipca byłaby brutalną ingerencją” – kontynuował szef ekipy Mercedes. Fin nie spowalniał swojego zespołowego kolegi, a Niemiec miał bezpieczną przewagę nad jadącym na czwartej pozycji Romainem Grosjeanem. Polecenie zespołowe w takim momencie mogłoby wywołać burzę w mediach, ale z pewnością zostałoby ostatecznie zrozumiane i potraktowane jako walka nie tylko o tytuł wśród konstruktorów, ale także o pierwsze miejsce wśród kierowców.

„Goniłem go [Kimiego] i czekałem na jakiś błąd z jego strony, ale Kimi jechał tak szybko jak tylko mógł. Ja też dawałem z siebie wszystko. Obaj naciskaliśmy, ale to nie wystarczyło [na zwycięstwo]” – skomentował Vettel.

Po Grand Prix Austrii Vettel prowadzi w klasyfikacji ogólnej kierowców ze 146 punktami, a Raikkönen znajduje się na trzecim miejsce ze stratą 45 punktów do lidera.

Źródło: formel1.de

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka