Abiteboul: Udowodnimy Red Bullowi, że dokonali złej decyzji

Abiteboul: Udowodnimy Red Bullowi, że dokonali złej decyzji Renault Sport

Po wczorajszym ogłoszeniu współpracy Red Bull Racing z Hondą od 2019 roku, szef programu Renault Cyril Abiteboul oznajmił, że celem dla jego zespołu będzie teraz udowodnienie, jak błędnego wyboru dokonały Czerwone Byki.

47 zwycięstw i 8 tytułów mistrzowskich to owoc 12-letniej współpracy na linii Red Bull – Renault, która wraz z końcem tego roku się zakończy. Od przyszłego sezonu Czerwone Byki będą już korzystać z jednostki napędowej Hondy. Renault nie jest obojętne wobec takiego wyboru austriackiej ekipy, a Abiteboul przyznał, że poczyni w tym kierunku kroki: „Zrobimy wszystko, co możemy, by pożałowali swojej decyzji. Mam tu na myśli wykonywanie jak najlepszej roboty na torze”.

Pomimo tak długiej współpracy szef Renault nie był zaskoczony, że zespół z Milton Keynes chce ją zakończyć: „Nie dziwię się, szczerze mówiąc. W ubiegłym roku zakończyliśmy pracę z Toro Rosso, teraz zrobimy to samo z Red Bullem. To potwierdzenie tego, co od jakiegoś czasu wisiało w powietrzu i jest to bardziej strategiczna i komercyjna, aniżeli techniczna czy sportowa decyzja Red Bulla”.

Źródło: planetf1.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka