Leclerc: Nie mogę uwierzyć w uzyskiwane wyniki

Leclerc: Nie mogę uwierzyć w uzyskiwane wyniki Sauber F1 Team

Charles Leclerc powiedział, że nie może uwierzyć w to, że udało mu się zdobyć punkty w trzech wyścigach tegorocznego sezonu, w tym podczas ostatniego Grand Prix Kanady.

Leclerc to debiutant w Formule 1, który zaimponował swoją formą i wielkim talentem już podczas rywalizacji w serii GP3 oraz Formule 2, gdzie wywalczył mistrzowskie tytuły. Chociaż początek sezonu nie był dla niego najłatwiejszy, wraz z kolejnymi wyścigami pojawiła się większa ciągłość. Kierowca Saubera w tym sezonie wywalczył znakomite szóste miejsce w Azerbejdżanie, a następnie dwukrotnie finiszował na dziesiątej pozycji w Hiszpanii i Kanadzie.

„Jestem bardzo zadowolony z wyścigu [w Montrealu]. Przyjechaliśmy po awarii hamulców w Monako na prawdopodobnie najtrudniejszy tor pod względem hamowania. Z tego powodu to było dla nas duże wyzwanie, ale zareagowaliśmy na nie dobrze. Jestem dumny z pracy, którą wykonaliśmy. Wiedzieliśmy, jak rozwiązać problemy napotkane w Monako i udało nam się to wykonać. Nie jestem tym zaskoczony, ale zespół jest bardzo szczęśliwy i to jest dla mnie najważniejsze” – powiedział Leclerc.

„Nie mogę uwierzyć w to, że mamy za sobą tak dobre wyścigi. Tak właściwie to już czwarty lub piąty wyścig, kiedy mamy świetne wyniki. To świetna sytuacja, ale musimy kontynuować pracę i stale się poprawiać, mając nadzieję na to, że ten trend się utrzyma”.

Monakijczyk dodał również, że w swoim profilu kierowcy zawsze stara się znaleźć negatywne aspekty, aby je wyeliminować.

„Może to być dziwne, ale [moja pewność siebie] nie jest wysoka! Co prawda pojawiły się dobre wyniki, ale po każdym wyścigu zawsze staram się znaleźć w sobie negatywy i próbować je poprawić. Do tej pory wszystko szło dobrze, ale nie czuję się całkowicie pewny siebie. Nie jestem kimś, który ma wysoką pewność siebie, dlatego ciągle dążę do udoskonalenia”.

Po siedmiu wyścigach tegorocznego sezonu Leclerc zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 10. punktów.

Źródło: formula1.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka