Alonso przedwcześnie zakończył 300. weekend Grand Prix

Alonso przedwcześnie zakończył 300. weekend Grand Prix McLaren

Fernando Alonso wycofał się z niedzielnego wyścigu o Grand Prix Kanady Formuły 1 po 41 okrążeniach, kiedy to w jego McLarenie doszło do problemu z wydechem.

„Widzieliśmy na początku sezonu, ile możemy zdobywać punktów, a teraz wycofaliśmy się z siódmego miejsca w Monako, a dzisiaj z dziesiątego” – powiedział. „Straciliśmy punkty w ostatnich dwóch wyścigach i wciąż mamy nad czym pracować. Zobaczymy co się wydarzy przez kolejne kilka miesięcy”.

Hiszpan szybko zostawił rozczarowujący wyścig za sobą i skupia się już na swoim występie w 24h Le Mans: „Jutro lecę do Le Mans i mam nadzieję, że to będzie dla nas dobry wyścig. Prowadzimy w mistrzostwach po rundzie w Spa, więc z pewnością temu poświęcam teraz swoją uwagę”.

Zapytany, czy pozostanie w F1 na kolejny sezon, odpowiedział: „Zobaczymy, mam taką nadzieję. Z pewnością potrzebujemy więcej osiągów i musimy znaleźć sposób aby być konkurencyjnym oraz niezawodnym”.

Źródło: motorsportweek.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka