Verstappen: Chyba wciąż wiem jak jeździć samochodem

Verstappen: Chyba wciąż wiem jak jeździć samochodem Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen po wywalczeniu trzeciego pola startowego do wyścigu o Grand Prix Kanady odpowiedział osobom, które krytykowały go za agresywny styl jazdy i popełniane błędy.

Weekend wyścigowy na torze w Montrealu układa się po myśli Holendra. Po słabym występie w Monako spowodowanym wypadkiem w kwalifikacjach, kierowca Red Bulla na torze imienia Gillesa Villeneuve’a uzyskał najlepszy czas we wszystkich trzech sesjach treningowych, zaś w kwalifikacjach był w stanie wywalczyć trzecie pole, ulegając jedynie Sebastianowi Vettelowi oraz Valtteriemu Bottasowi.

Verstappen w ostatnim czasie musiał radzić sobie ze sporą liczbą krytyki za dosyć agresywny styl jazdy oraz popełniane błędy. Kiedy zjeżdżał do alei serwisowej po Q3, Verstappen odpowiedział na gratulacje szefa Red Bull Racing Christiana Hornera, mówiąc: „Chyba wciąż wiem jak jeździć samochodem”.

Kierowca zespołu z Milton Keynes uważa, że zmaksymalizował potencjał swojego samochodu, który na weekend w Kanadzie otrzymał ulepszoną jednostkę napędową Renault.

„W kwalifikacjach daliśmy z siebie wszystko. Wiedzieliśmy, że w Q3 może być dla nas ciężej, jednak bycie tak blisko jest dobrym znakiem. Samochód przez cały weekend prezentował się naprawdę dobrze. Podczas każdej sesji byliśmy w stanie dokonać postępu, a na torze czuję pewność siebie. Jestem bardzo szczęśliwy”.

Zapytany, czy jego zdaniem Red Bull miał tempo, aby wywalczyć pole position po uzyskaniu przez Daniela Ricciardo najlepszego wyniku w Q2, Verstappen odparł: „Wiedziałem, że mamy dobry samochód, ale chciałem poczekać i zobaczyć, jak konkurencyjni będziemy w Q3. Szybko przekonałem się, że ciężko będzie zdobyć pole position, ale zawsze trzeba dać z siebie wszystko i wycisnąć maksimum z auta”.

Źródło: espn.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka