Ricciardo: Mogę zapomnieć o wyścigu z 2016 roku

Ricciardo: Mogę zapomnieć o wyścigu z 2016 roku JM Follete/ACM

Daniel Ricciardo odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Monako Formuły 1. Kierowca Red Bull Racing musiał zmagać się z awarią układu napędowego, lecz mimo to utrzymał się przed Sebastianem Vettelem.

„Mieliśmy wszystko pod kontrolą, zjechaliśmy na zmianę opon, a kilka okrążeń później gdy zdjąłem nogę z gazu zobaczyłem, że samochód nie odzyskiwał tyle energii ile powinien. Wyglądało na to, że straciliśmy MGU-K i trochę spanikowałem” – powiedział. „Próbowałem zmieniać różne ustawienia i pytałem zespół o to, co można zrobić, ale powiedzieli mi że muszę tak przetrwać do końca. Choć zadbaliśmy o opony i na tym torze bardzo trudno o wyprzedzanie, nadal nie wiem jak utrzymaliśmy się na torze”.

„Pokazało to, że nasze podwozie jest bardzo dobre nawet przy niedostatku mocy. Neutralizacja nieco mi pomogła i cieszę się, że nie wyjechał na tor samochód bezpieczeństwa. Mając ograniczoną moc nadal mógłbym utrudnić Sebowi wyprzedzenie mnie, ale tak było lepiej”.

„Nie był to dla mnie zbyt przyjemny wyścig, ale teraz mogę już zapomnieć o tym, co wydarzyło się w 2016 roku”.

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka