Hamilton: Ubiegłoroczny wyścig wiele nas nauczył

Hamilton: Ubiegłoroczny wyścig wiele nas nauczył Daimler

Dla lidera klasyfikacji generalnej Formuły 1 Lewisa Hamiltona, Grand Prix Monako było drugim najgorszym wyścigiem poprzedniego sezonu. Jak jednak twierdzi kierowca Mercedesa, zespół wyciągnął lekcję z ubiegłorocznego niepowodzenia i będzie lepiej przygotowany do walki o najwyższe lokaty.

„To bardzo intensywny tor, który wymaga od kierowców dużego szacunku, a także najbardziej techniczny i wyczerpujący psychicznie wyścig w kalendarzu” – powiedział Brytyjczyk. „Trudno wyobrazić sobie, że na wąskich ulicach miasta uzyskujemy takie prędkości”.

„Ubiegłoroczny wyścig wiele nas nauczył. Wiemy, że będzie to dla nas jeden z najtrudniejszych wyścigów w kalendarzu, a konkurencja będzie silna – Red Bull może być bardzo mocny i aż dziwne, że nie odnieśli tu więcej zwycięstw. Pokładamy jednak wiarę w to, że nasze przygotowania stoją na najwyższym poziomie, a ja jestem gotowy na nadchodzące wyzwania. Widzieliśmy już w akcji wiele różnych strategii, zatem wszystko może się jeszcze wydarzyć”.

„Początek sezonu to zawsze okres nauki, a balans sił zmieniał się w tym czasie kilkukrotnie. Wiele się jednak nauczyliśmy, zidentyfikowaliśmy nasze słabości i podjęliśmy kroki w kierunku ich rozwiązania”.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka