Leclerc: Liczę, że nasze oczekiwania się nie sprawdzą

Leclerc: Liczę, że nasze oczekiwania się nie sprawdzą Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Ubiegłoroczny mistrz Formuły 2 Charles Leclerc ma przed sobą pierwszy występ w domowym wyścigu Formuły 1. Kierowca z Monako nie chce stawiać sobie zbyt wysokich oczekiwań, a to ze względu na charakterystykę ulicznego toru.

„Jestem podekscytowany, długo czekałem na ten moment. Pamiętam gdy jako dzieciak oglądałem wyścig z mieszkania mojego kolegi. Mieszkam przy prostej startowej, zatem bardzo blisko toru” – powiedział reprezentant Saubera.

„Nie jestem pewien co do tego, co sądzić o naszych oczekiwaniach. Nie spodziewaliśmy się dobrego wyścigu w Barcelonie, a nasze osiągi były tam całkiem niezłe. Tutaj wymagany jest duży docisk aerodynamiczny, co nie jest mocną stroną naszego auta, zatem liczę że znów nasze oczekiwania się nie sprawdzą”.

Zapytany o wyścigowy debiut hipermiękkich opon, dodał: „Sprawdziliśmy je już kilkukrotnie podczas testów. Różnica względem ultramiękkiej mieszanki jest większa niż w przypadku innych dostępnych kombinacji, ale to solidna opona”.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka