Ricciardo: Potrzebujemy najszybszej mieszanki w każdym wyścigu

Ricciardo: Potrzebujemy najszybszej mieszanki w każdym wyścigu Red Bull Media House

Daniel Ricciardo zasugerował, aby Pirelli udostępniło najszybszą mieszankę na każdy weekend wyścigowy. Jego zdaniem to jedna z możliwości, dzięki której kwalifikację będą mniej przewidywalne.

Do tej pory jedynie Lewis Hamilton i Sebastian Vettel byli kierowcami, którzy startowali do wyścigu z pole position. Z kolei trzecia część czasówki prawie zawsze należała do ekipy Ferrari, Mercedesa oraz Red Bull Racing.

Starając się przezwyciężyć tę przewidywalność, Australijski kierowca zaproponował, by włoski dostawca ogumienia urozmaicił ilość mieszanek na poszczególne weekendy wyścigowe: „Nie rozumiem, dlaczego nie możemy mieć hipersoftów na każdy wyścig albo chociaż na kwalifikacje. Uważam, że gdybyśmy to zmienili, stworzyłoby to więcej opcji i niespodzianek. Teraz jest zbyt przewidywalnie”.

Ponadto, Daniel Ricciardo nawiązał do ostatniego Grand Prix w Hiszpanii, jako przykładu, dla którego zmiany są konieczne: „Potrzebujemy opony na kwalifikacje, które będą się różnić od tych na wyścig. Już w piątek [w Hiszpanii] było oczywiste, jakich opon użyją zespoły. Nie było to żadnym sekretem”.

Debiut nowej opony Pirelli z różowym paskiem odbędzie w najbliższy weekend, na ulicach Monte Carlo.

Źródło: planetf1.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka