Grosjean: Nie ma wiele do powiedzenia

Grosjean: Nie ma wiele do powiedzenia Haas F1 Team

Dzięki szóstej lokacie w Grand Prix Hiszpanii, Kevin Magnussen przesunął się na dziewiąte miejsce w klasyfikacji kierowców Formuły 1. Jego kolega z zespołu Haas Romain Grosjean zakończył swój udział w wyścigu już na pierwszym okrążeniu, wywołując karambol z udziałem trzech kierowców.

„Miałem bardzo dobry start i zrównałem się z Red Bullami, ale nie mogłem z nimi nawiązać walki” – powiedział Magnussen. „Moim zadaniem było pozostać na siódmym miejscu i złapać rytm. Broniłem się skutecznie i uniknąłem kłopotów na pierwszym okrążeniu, zatem byłem zadowolony. To był solidny występ i zasłużyliśmy na zdobyte punkty. Powinniśmy punktować w każdym wyścigu, bo samochód nam na to pozwala, ale popełnialiśmy błędy i brakowało nam regularności. Cieszę się, że wróciliśmy na należną nam pozycję w klasyfikacji, teraz musimy utrzymać ten poziom i regularnie zdobywać punkty”.

Grosjean dodał: „Nie ma wiele do powiedzenia. Straciłem panowanie nad tyłem w trzecim zakręcie i obróciło mnie. Jeśli spojrzeć na nagranie, widać że próbowałem uniknąć kolizji z moim zespołowym kolegą. Kevinem zarzuciło, zdjąłem nogę z gazu i samochód wymknął się spod kontroli. Przykro mi, ale nie w tym momencie nie mogłem już nic zrobić. Cieszę się z wyniku Kevina, a sam chciałem pojechać równy wyścig, co nie było mi dane”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka