Hamilton: Dziś poczułem synergię z samochodem

Hamilton: Dziś poczułem synergię z samochodem Daimler

Lewis Hamilton powiedział, że po pierwszych czterech wyścigach tegorocznego sezonu, w Hiszpanii był w stanie poczuć więź ze swoim Mercedesem W09.

Brytyjczyk wywalczył pole position i zdominował rywalizację podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie, pokonując swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa o ponad 20 sekund. Jak stwierdził aktualny mistrz świata, samochód prowadził się świetnie, ale podkreślił wkład całego zespołu w ten sukces.

„Nie mógłbym tego zrobić bez tego niesamowitego zespołu. Dzisiaj wraz z samochodem tworzyłem synergię, której w tym roku jeszcze nie czułem. To jest ten moment, w którym kontynuujemy wywieranie presji. Mamy na pokładzie Mercedesa – dobrze jest mieć ich tutaj, ponieważ mogą zobaczyć siłę w ekipie” – powiedział Hamilton.

Kierowca Mercedesa dzięki zwycięstwu powiększył przewagę w klasyfikacji kierowców do 17 punktów nad Sebastianem Vettelem. Jak stwierdził, mimo dosyć dobrej passy woli nie zapeszać na sezon i zamierza skupić się na pojedynczym występie w jednej chwili.

„W danym momencie można poświęcić się wyłącznie jednemu wyścigowi. W ten weekend znaleźliśmy się na właściwej drodze. Zespół wykonał wyjątkową pracę. Nie wiedziałem, jakie będzie tempo. Byłem znacznie bardziej zadowolony z samochodu. Nie powiedziałbym, że synergia była doskonała, ale było blisko tego. Stwierdziłem, że chcę wygrać w taki sposób, w jakim to zrobiłem. Cieszę się z tego, że wszystko poszło zgodnie z planem”.

Źródło: formula1.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka