Sirotkin: Ten samochód jest nieprzewidywalny

Sirotkin: Ten samochód jest nieprzewidywalny Williams Racing

Po zwyżce formy na sprzyjającym torze w Baku, kierowcy Williamsa znów uplasowali się na dole stawki podczas kwalifikacji do niedzielnego Grand Prix Hiszpanii. Lance Stroll wypadł z toru podczas próby poprawienia swojego rezultatu i jak wyjaśnia jego zespołowy kolega Siergiej Sirotkin, utrzymanie modelu FW41 pomiędzy białymi liniami nie należy do łatwych.

„Ogranicza nas zachowanie się samochodu w zakrętach, jego trudność prowadzenia, aniżeli przez ogólny brak przyczepności” – powiedział Rosjanin. „Może nie brzmi to tak poważnie, ale stawia to nas w trudnej sytuacji. Samochód jest dużo bardziej wrażliwy na warunki zewnętrzne niż byśmy tego chcieli, zatem doprowadzenie go do stanu używalności jest wyzwaniem samym w sobie”.

„Z pewnością nie nazwałbym mojego okrążenia czystym i z zewnątrz to pewnie wyglądało na mój najgorszy przejazd w karierze, ale udało mi się przetrwać. Gdyby nie zachowanie samochodu w zakrętach, z pewnością moglibyśmy pojechać szybciej i nawiązać walkę z innymi”.

Zapytany o zmianę koncepcji samochodu względem ubiegłorocznego modelu, dodał: „Jak wspomniałem, samochód nie jest powolny, po prostu nie potrafimy wykrzesać z niego potencjału. Tak bywa w przypadku wprowadzania drastycznych zmian i pracujemy w fabryce nad odblokowaniem możliwości, jakie powinniśmy mieć”.

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka