Vettel: Neutralizację ogłoszono w złym momencie

Vettel: Neutralizację ogłoszono w złym momencie Ferrari

Zdobywca pole position do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Chin Sebastian Vettel zakwestionował decyzję o ogłoszeniu neutralizacji w chwili, gdy liderzy zdążyli już minąć zjazd do alei serwisowej i nie mogli zjechać na zmianę opon, jak późniejszy zwycięzca Daniel Ricciardo.

„To oczywiste, że moment wyjazdu samochodu bezpieczeństwa był niekorzystny dla mnie i Valtteriego [Bottasa], bo nie mieliśmy szansy zareagować” – powiedział kierowca Ferrari. „Dogoniliśmy samochód bezpieczeństwa niemal od razu, co wyłączyło nas z wyścigu – decyzja o zmianie opon lub pozostaniu na torze nie należała do nas”.

„Chciałbym zrozumieć, dlaczego neutralizacja wpływa na losy wyścigu – podobna sytuacja była na Węgrzech w 2014 roku, kiedy samochód bezpieczeństwa został ogłoszony, kiedy liderzy minęli już zjazd do boksów”.

„Rozumiem, że czasem wydarzy się coś, co wymaga natychmiastowej reakcji, ale tutaj części leżały na torze przez dwa okrążenia, zatem czemu samochód bezpieczeństwa nie wyjechał pół minuty wcześniej, aby wszyscy mieli możliwość zjazdu do boksów?”

O ile Niemiec nie zgadza się z momentem neutralizacji, nie zamierza kwestionować samego faktu wyjazdu samochodu bezpieczeństwa: „Nie wiem, jakie były różnice pomiędzy autami, ale porządkowi muszą mieć czas na uprzątnięcie toru”.

Źródło: motorsport.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka