Marko: RB13 był jakby stworzony dla Verstappena

Marko: RB13 był jakby stworzony dla Verstappena Red Bull Media House

Helmut Marko wyjaśnił, dlaczego Max Verstappen pokazywał lepsze wyniki na torze pod koniec ubiegłego sezonu niż jego zespołowy partner.

Sezon 2017 był dla Maxa Verstappena trudny. Początkowo Holender borykał się z wieloma problemami i usterkami swojego samochodu, ale pod koniec sezonu jego wyniki były lepsze niż Daniela Ricciardo. Marko uważa, że powodem wyprzedzania w wynikach swojego zespołowego partnera był lepszy kontakt Holendra z członkami zespołu, a w szczególności z inżynierami. „RB13 był ostatecznie jakby stworzony dla Verstappena” – powiedział Marko.

Różnice między kierowcami były widoczne nawet przy dogrzewaniu opon: „Nad tym Daniel musi w tym sezonie koniecznie popracować” – oznajmił Austriak. Marko nie chce jednak faworyzować jednego z zawodników Red Bull Racing i podkreśla: „Obaj są bardzo zaangażowani. Obaj mogą być strasznymi egoistami, jednocześnie nie będąc niesympatycznymi.  I obaj nie chcą tylko zwyciężać, oni chcą dominować”. Podobnie Marko mówił o Sebastianie Vettelu, z którym zespół zdobył mistrzowskie tytuły i zdecydowanie odbiegał od swoich rywali.

Austriak przypomina także o epizodzie z weekendu wyścigowego w Meksyku w 2017 roku, gdzie Verstappen walczył o pole position i jego czas długo pozostawał na szczycie tabeli z najlepszymi wynikami. Holender ciągle pytał przez radio, czy ktoś zagraża jego P1. „Miałem wtedy déjà-vu. U Vettela było tak samo. Kiedy Sebastian zaraz przed zakończeniem sesji wykręcił najlepszy czas, to woleliśmy nie mówić o tym Maxowi” – zakończył Marko.

Źródło: formel1.de

Maja Kozłowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka