Bottas: Rosberg udowodnił, że Hamiltona można pokonać

Bottas: Rosberg udowodnił, że Hamiltona można pokonać Roksana Ćwik/ŚwiatWyścigów.pl

Valtteri Bottas szykuje się do swojego drugiego sezonu w barwach zespołu Formuły 1 Mercedesa. Fin będzie zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona i z optymizmem podchodzi do ewentualnej walki o tytuł mistrzowski.

„Nowy samochód z całą pewnością stanowi krok we właściwym kierunku w stosunku do poprzedniego” – powiedział. „Balans bardziej mi odpowiada i teraz moim zadaniem jest przełożyć to na wyniki. Przeprowadzone symulacje wyścigowe napawają nas optymizmem – o tym, jakie jest prawdziwe tempo wszystkich przekonamy się jednak dopiero za dwa tygodnie. Nie widzimy sensu w tym, aby starać się o najlepszy czas okrążenia [podczas testów] – dobrze wiemy, jak szybko możemy pojechać”.

Zapytany o swoje szanse na pierwszy w karierze tytuł mistrzowski, odpowiedział: „Myślę, że mam wszystko, co jest do tego potrzebne. Mam za sobą pięć lat i wygrane wyścigi. W tym sezonie muszę wykorzystać całe swoje doświadczenie i jeździć bardziej regularnie. Nico [Rosberg] potrzebował trzech lat, aby pokonać Lewisa, ale pokazał, że dzięki ciężkiej pracy jest to możliwe”.

„Uważamy, że o mistrzostwo będą walczyć trzy zespoły. To dobre dla Formuły 1, ale także dla nas, bo rywalizacja motywuje nas do ciężkiej pracy. Sezon jest długi, zatem regularność i maksymalizacja wyniku w każdym wyścigu będą kluczowe”.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka