Tost: Honda robi fantastyczną robotę

Tost: Honda robi fantastyczną robotę Roksana Ćwik/ŚwiatWyścigów.pl

Dyrektor Scuderii Toro Rosso Franz Tost przyznał, że jednostka napędowa nie sprawia żadnych problemów, a Honda wykonuje doskonałą pracę.

Od sezonu 2018 Toro Rosso i McLaren zamienili swoich partnerów, dostarczających jednostki napędowe do zespołów. Po nieudanych latach współpracy McLarena z Hondą, ekipa z Woking pożegnała japońskiego producenta silników na rzecz Renault. Z kolei Toro Rosso zaprzestało współpracę z francuskim koncernem, rozpoczynając tym samym pracę z Hondą.

Podczas przedsezonowych testów można zaobserwować pierwsze rezultaty, problemy, jak i rozwój poszczególnych zespołów. O ile McLaren napotkał już kilka problemów, Toro Rosso radzi sobie bardzo dobrze, a ich jedyny problem, jak dotychczas, dotyczył kwestii hamulca. Pomimo zakładania negatywnych scenariuszy, Scuderia wróży udany początek sezonu, a dobrych słów w stronę nowego partnera teamu, nie szczędzi Franz Tost, który otwarcie wyznał:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z silnika Hondy, który wykonuje fantastyczną robotę. Jestem przekonany, że dostarczą nam bardzo konkurencyjny pakiet na ten sezon, co sprawi, że będziemy na czele środka stawki. Nie troszczę się o McLarena. Jestem pewien, że będziemy bardziej konkurencyjni niż oni”.

Źródło: planetf1.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka