Brown: Jesteśmy zainteresowani Hamiltonem

Brown: Jesteśmy zainteresowani Hamiltonem Daimler

Dyrektor wykonawczy McLarena Zak Brown oznajmił, że przyjąłby Lewisa Hamiltona z otwartymi ramionami do zespołu, gdyby Brytyjczyk nie przedłużył kontraktu z Mercedesem.

Obecnie Hamilton jest związany kontraktem z zespołem Mercedesa do końca 2018. Toto Wolff zaznaczył jednak, że to tylko kwestia czasu, gdzie Brytyjczyk nie ma umowy po zakończeniu tegorocznego sezonu, sugerując tym samym, że nastąpi jej przedłużenie.

Niemniej, dopóki czterokrotny mistrz świata nie podpisał żadnego dokumentu, jest on otwarty na rozmowy z którymkolwiek z zespołów w padoku Formuły1. Brown powiedział, że McLaren, jak i każdy inny zespół, byłby osobą Brytyjczyka bardzo zainteresowany.

„Nie sądzę, by była ekipa, która nie chciałaby mieć takiego kierowcy jak Hamilton, wliczając nas. Każdy, kto miałby Lewisa, byłoby zachwycony. Ma on świetną historię [w McLarenie] i jest on bardzo przyjazny wobec członków zespołu” – tłumaczył 46-letni dyrektor wykonawczy McLarena.

Hamilton współpracował z teamem z Woking przez sześć sezonów, stojąc na najwyższym stopniu podium 21 razy i zdobywając tytuł mistrza świata w 2008 roku.

Źródło: planetf1.com

Agata Kurek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka